Reiki - léčení i cesta pro vytrvalé a statečné

2. dubna 2010 v 10:12 | Merlinus
  Nejdříve tu byli obzvláště nadaní jedinci - léčitelé, kteří to prostě měli od Boha. Jako vyjímečný dar - léčit druhé. Ti jsou zde ostatně pořád. No, ale pak přišlo Reiki - báječná - znovuobjevená metoda léčení "pro všechny", kterou sestavil a předal osvícený Mistr Mikao Usui. Všichni, kteří jsme se s touto energií a systémem léčení tenkrát, když byla u nás ještě neznámá, setkali, velmi jsme zajásali. Jak by ne - kdo by nechtěl mít neomezený potenciál léčivé energie, kterou jsme dříve v sobě pracně akumulovali pro druhé. A život šel dál....
   Způsob, kterým se předával tento léčebný systém, mi od počátku připadal dosti komerční, nicméně - když jsem chtěl Reiki používat, nezbylo, než se přizpůsobit - a zaplatit dosti vysoké částky, které - tenkrát u "mistrovského zasvěcení" činilo 50 000 Kč. Pak se ale počet mistrů reiki začal zvyšovat a tím se i snižovaly ceny zasvěcení, na současnou hladinu, která, jak jsem přesvědčen - odpovídá vynaložené energii a času mistra. Mnozí "mistři" však stále chtějí zejména hodně vydělávat a tak se najednou roztrhl pytel s dalšími a dalšími - nově, často velmi uměle vymyšlenými systémy Reiki (které ještě nebyly tak okoukané, a tak skýtaly potenciál dalšího růstu nových zájemců)) A tak tu máme dnes všechny ty - "kundalini, dračí, keltské andělské, květinové, tibetské, a jiné Reiki. A stejně tak začaly "růst" i tituly jednotlivých reiki učitelů - už nestačilo být prostě - mistrem Reiki, aby se odlišili a zvýraznili svoji důležitost, pasovali se už i na "Velmistry" (Jen s úsměvem čekám, kdy se objeví první "Galaktický Vel -Vel- Velmistr")
 Musím se přiznat, že jsem byl zpočátku velmi zvědav, o kolik se tyto nové Reiki systémy liší svojí kvalitou, jak jejich autoři slibují. A tak jsem prošel dalším kolem zasvěcování, do těch systémů, které jsem chtěl vyzkoušet. ... A můj názor a zkušenosti?  - "Když dva dělají totéž - tak to nikdy není totéž." I tyto nové systémy jsou báječné a funkční. Nicméně - to nejdůležitější vždycky bylo, je a bude - otevřenost a vnitřní čistota mistra - učitele -léčitele - reikisty. Jinými slovy - špinavým potrubím čistá voda nepřiteče. Dospěl jsem tedy k závěru - že důležitější, než vlastní sbírka certifikátů a diplomů Reiki na zdi mé pracovny, je snaha o vnitřní růst, očistu ega a celkovou čistotu osobnosti. Jeden z mých  nejoblíbenějších mistrů reiki stále ještě teď pracuje "pouze" s tradičním Usui Reiki Ryoho" - a dosahuje s ním - věřte - nevěřte -  zázračných výsledků. Tak tedy - je dobré pečlivě rozvážit - kterým že to" potrubím necháme k sobě Reiki přitékat".
Ale - to je samozřejmě již jen a jen na svobodné vůli a uvážení toho - kterého...:-)
Hodně štěstí na této cestě, Lásku a Boží požehnání přeje všem - "takový malý bezvýznamný kanál energií Reiki".
Josef 

Více na: www.reiki-mistr.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama